Lista kronologjike e ambasadorëve [fr] [mk]

Patrick CHRISMANT 31 mars 1994

Jacques HUNTZINGER 26 qershor 1996

Jean-François TERRAL 11 janar 2000

Véronique BUJON-BARRE nëntor 2003

Bernard VALERO shtator 2006

Jean-Claude SCHLUMBERGER nëntor 2009

Laurence AUER janar 2013

publie le 12/03/2013

hautdepage